Lipoliza iniekcyjna to zabieg, który pozwala na szybkie i zarazem małoinwazyjne usuwanie tkanki tłuszczowej. Metoda lipoterapii iniekcyjnej, zwanej najczęściej lipolizą, stanowi doskonałą alternatywę, dla tych osób, które z powodu nadmiaru tkanki tłuszczowej odczuwają dyskomfort, a mimo wszystko nie chcą, lub nie mogą zdecydować się na zabieg chirurgiczny, jakim jest odsysanie tłuszczu (liposukcja).
LIPOLIZA
INIEKCYJNA
Lipoliza iniekcyjna to zabieg, który pozwala na szybkie i zarazem małoinwazyjne usuwanie tkanki tłuszczowej. Metoda lipoterapii iniekcyjnej, zwanej najczęściej lipolizą, stanowi doskonałą alternatywę, dla tych osób, które z powodu nadmiaru tkanki tłuszczowej odczuwają dyskomfort, a mimo wszystko nie chcą, lub nie mogą zdecydować się na zabieg chirurgiczny, jakim jest odsysanie tłuszczu (liposukcja).
O ZABIEGU
Lipoliza iniekcyjna pozwala na eliminację małych i miejscowo nagromadzonych ilości tłuszczu. Stosuje się ją w celu redukcji tkanki tłuszczowej na twarzy jaki i na bardziej problematycznych obszarach ciała. Dzięki lipolizie możemy zlikwidować tłuszczyk z tak zwanego drugiego podbródka oraz zmniejszyć jego ilość w policzkach. Zabiegowi lipolizy iniekcyjnej możemy również poddać takie rejony jak: brzuch, pośladki, uda czy biodra.
Obszary zabiegowe:
- Podbródek (tzw. podwójny podbródek)
- Twarz (m.in. modelowanie konturów żuchwy)
- Brzuch i biodra
- Pośladki i uda (także ich wewnętrzna strona)
- Wewnętrzna strona kolan
- Obszar nad kolanami
- Plecy
- Ramiona (okolice tricepsu)
- Ginekomastia męska
ZALETY
ZABIEGU
- Mała inwazyjność
- Bezpieczeństwo
- Brak konieczności przygotowań do zabiegu
- Szybkie efekty leczenia
- Skuteczne modelowanie sylwetki
- Utrata około 4-5 cm w obwodzie
KLUCZOWE
INFORMACJE
Kto wykonuje zabieg?
Zabieg wykonuje wyłącznie lekarz – specjalista medycyny estetycznej.
Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg jest praktycznie bezbolesny, przed jego wykonaniem może być zastosowane znieczulenie miejscowe.
Czas zabiegu
Cała procedura trwa ok 30 minut. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, ponadto wstrzykiwany preparat zawiera substancję łagodzącą, dzięki czemu nakłucie są praktycznie nieodczuwalne.
Czas rekonwalescencji
Kuracja praktycznie nie wymaga rekonwalescencji. Mogą wystąpić objawy, takie jak zaczerwienienie, obrzęk i zasinienia, które mijają samoistnie. W tym okresie, żeby złagodzić dolegliwości, można stosować leki przeciwhistaminowe i środki przeciwbólowe, a także wskazane jest wykonanie masażu limfatycznego.
Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?
Efekt redukcji tkanki tłuszczowej można zaobserwować już po około 4-6 tygodniach od wykonania zabiegu. Na ogół jest to utrata od około dwóch centymetrów w obwodzie, w miejscu, w którym zastosowano preparat. Skóra po zabiegu jest jędrna i gładka, gdyż rozpad komórek gromadzących tłuszcz powoduje miejscową likwidację celullitu. Efekty lipolizy iniekcyjnej są trwałe, lecz w celu uzyskania optymalnych rezultatów leczenia wskazane jest wykonanie serii 2-3 zabiegów w odstępie kilkutygodniowym.
ZASADA
DZIAŁANIA
Innowacyjne wykorzystanie działania fosfatydylocholiny PPC m.in. w lipolizie iniekcyjnej brzucha
Wstrzykiwany preparat, będący mieszanką fosfatydylocholiny PPC – naturalnego składnika ludzkiego organizmu oraz deoksycholanu sodu, czyli głównego składnika soli kwasów żółciowych, znacząco wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej. Preparat wstrzykiwany jest w ściśle ustalonej przez lekarza dawce, bezpośrednio do tkanki tłuszczowej, która ma zostać zredukowana. Substancja ta przenika przez błony komórkowe do wnętrza komórek tłuszczowych, a podana w większych ilościach doprowadza do rozerwania ich struktury. Po wniknięciu do komórki doprowadza do rozpadu trójglicerydów. Następnie, wraz z lipoproteidami, jest transportowana prosto do wątroby, gdzie tłuszcze są rozkładane, po czym następuje ich wydalenie z organizmu.
Sprawne wyprowadzanie komórek tłuszczowych z organizmu
Po wykonaniu lipolizy iniekcyjnej proces usuwania komórek tłuszczowych przebiega naturalnie. W tym czasie wskazane jest picie dużej ilości płynów, masaż limfatyczny oraz aktywność fizyczna.
FAQ
NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA
Zabieg nie wymaga szczególnych przygotowań ze strony Pacjenta.
- Uporczywa tkanka tłuszczowa, zgromadzona w jednym miejscu
- Tłuszczaki
- Ginekomastia
- Podwójny podbródek
- Zabieg tego typu zalecany jest osobom z niewielką nadwagą lub o wadze normalnej – nie będzie skuteczny w przypadku osób otyłych.
- Ciąża i okres karmienia piersią
- Miejscowe infekcje skórne
- Skłonność do powstawania bliznowców
- Aktywny trądzik
- Podrażnienia i uszkodzenia skóry
- Alergia, uczulenie na preparaty używane w trakcie zabiegu
- Leczenie pochodnymi witaminy A (do 6 miesięcy od zakończenia leczenia)
- Czynna opryszczka (u osób z nawracającą opryszczką konieczne jest zastosowanie Heviranu przed, w trakcie i po zabiegu)
- Nadwrażliwość na światło
Powyższe treści maja charakter informacyjny i są przeznaczone dla ekspertów z dziedziny medycyny.
*Efekt zabiegu uzależniony jest od indywidualnych predyspozycji pacjenta i stanu wyjściowego skóry, może się różnić u poszczególnych przypadków. Na liczbę wykonanych zabiegów ma wpływ również stosowanie się pacjenta do zaleceń pozabiegowych oraz stylu życia.
** Ceny oferowanych usług mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksy Cywilnego.
***Ostateczną cenę oraz zaecaną ilość zabiegów ustala lekarz.