Makijaż permanentny to specjalistyczny zabieg kosmetyczny, polegający na trwałym podkreśleniu ust, oczu i brwi. Makijaż permanentny to także skuteczna alternatywa dla bardziej inwazyjnych zabiegów chirurgicznych, ponieważ zabieg wykonany odpowiednią techniką zapewnia widoczny i naturalny efekt liftingu.
MAKIJAŻ
PERMANENTNY
Makijaż permanentny to specjalistyczny zabieg kosmetyczny, polegający na trwałym podkreśleniu ust, oczu i brwi. Makijaż permanentny to także skuteczna alternatywa dla bardziej inwazyjnych zabiegów chirurgicznych, ponieważ zabieg wykonany odpowiednią techniką zapewnia widoczny i naturalny efekt liftingu.
O ZABIEGU
Makijaż permanentny to popularna metoda długotrwałego upiększania, która polega na wprowadzeniu pigmentu pod skórę, aby uzyskać trwały efekt makijażu. Zabieg ten najczęściej stosuje się do podkreślenia brwi, oczu (kreski na powiekach) oraz ust, co pozwala zaoszczędzić czas na codziennym nakładaniu kosmetyków i daje efekt estetyczny na długi czas. Makijaż permanentny brwi, np. metodą ombre lub microblading, zapewnia naturalny wygląd, poprawiając ich kształt i gęstość. Permanentny makijaż ust z kolei pozwala wyrównać kontur, nadać im pełniejszy wygląd oraz wyrazistość kolorystyczną.
Zabieg jest idealny dla osób, które pragną zaoszczędzić czas, zmagają się z asymetrią twarzy, alergiami na tradycyjne kosmetyki lub po prostu chcą podkreślić swoje naturalne piękno. Makijaż permanentny jest bezpieczny, a efekty mogą utrzymywać się od 1,5 do 3 lat, w zależności od rodzaju skóry i stylu życia. Dzięki indywidualnemu podejściu specjalisty, zabieg można dostosować do oczekiwań klienta, uzyskując naturalny i estetyczny rezultat.
Obszary zabiegowe:
- Oczy
- Brwi
- Usta
ZALETY
ZABIEGU
- Podkreśla walory kobiecej urody
- Doskonale maskuje niedoskonałości, m.in. tuszując defekty skóry, takie jak blizny, przebarwienia, czy plamy pigmentacyjne
- Pozwala odzyskać pewność siebie i naturalny wygląd osobom, które z przyczyn zdrowotnych utraciły włoski brwi lub rzęs
KLUCZOWE
INFORMACJE
Kto wykonuje zabieg?
Zabieg jest wykonywany przez kosmetologa – linergistkę.
Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg jest mało bolesny, stosuje sie znieczulenie w postaci kremu znieczulającego.
Czas zabiegu
Zabieg trwa średnio od 1 do 3 godzin – wszystko zależy od skali trudności rysunku, obszaru oraz indywidualnych preferencji.
Czas rekonwalescencji
Należy pamiętać, że po wykonaniu makijażu permanentnego, skóra wymaga specjalnej pielęgnacji. Przede wszystkim należy przestrzegać i stosować się do wszystkich zaleceń linergistki, ponieważ w przeciwnym razie mogą wystąpić skutki niepożądane.
Najważniejsze, aby przez kilka dni po zabiegu stosować krem, który zapobiega infekcjom i wspomaga gojenie (kremy tłuste, z witaminą E, pantenolem, alantoiną, itp.)
Nie należy po wykonanym zabiegu skóry w miejscu poddanym pigmentacji:
- Odrywać strupków
- Nie należy moczyć i pod żadnym pozorem nie używać mydła
- Nie korzystać z sauny, solarium i basenu (co najmniej kilka dni)
- Nie opalać się na słońcu (co najmniej 6 tygodni)
- Nie korzystać z innych preparatów niż zaleconych przez linergistkę
Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?
Profesjonalnie wykonany makijaż permanentny utrzymuje się w skórze ok. 2-4 lat.
Warto podkreślić, że jego trwałość zależy od wielu czynników, w tym:
- Typu i kondycji skóry
- Umiejętności i doświadczenia linergistki
- Jakości barwników
- Głębokości wprowadzenia pigmentu
- Indywidualnej reakcji układu odpornościowego
- Właściwej pielęgnacji po wykonanym zabiegu
- Systematycznego uzupełniania barwnika
ZASADA
DZIAŁANIA
ETAP 1 – KONSULTACJA
- konsultacja i próbny rysunek wykonany klasycznymi kosmetykami, aby zwizualizować docelowy efekt
- przed przystąpieniem do wykonania zabiegu należy pamiętać o wykluczeniu wszelkich przeciwwskazań do makijażu permanentnego
ETAP 2 – WPROWADZENIE BARWNIKA
- stosuje się wyłącznie atestowane barwniki spełniające normy europejskie
- do ust przeważnie stosuje się barwy o 2-3 tony ciemniejsze od naturalnego koloru
- kreski na powiekach najczęściej wykonuje się pigmentem w kolorze czarnym lub brązowym
- brwi najczęściej wykonywane są w odcieniach brązu i szarości
- zabieg trwa średnio od 1 do 3 godzin – wszystko zależy od skali trudności rysunku, obszaru oraz indywidualnych preferencji.
ETAP 3 – KOREKTA MAKIJAŻU
- po wykonanym zabiegu właściwym po około 2 dniach skóra zaczyna się złuszczać i pokrywać strupkami – to normalna reakcja – nie należy się nią przejmować
- po odczekaniu do momentu, gdy strupki całkowicie znikną (przeważnie po około 4 tygodniach) wykonuje się korektę makijażu permanentnego, która trwa średnio od 30 minut do 2 godzin. Jej celem jest „dopigmentowanie” ewentualnych ubytków, uzyskanie bardziej dokładnego i naturalnego efektu makijażu permanentnego oraz ostateczna korekta nadanych kształtów
FAQ
NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA
Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Nie zaleca się stosowania leków rozrzedzających krew ( Aspiryna, Polopiryna, Acard)
- Dla wszystkich, którzy chcieliby dokonać trwałej korekty swojej naturalnej urody, by nie zwracać uwagi na swoje kompleksy i mankamenty
- Dla wszystkich kobiet i mężczyzn z rzadkimi brwiami lub rzęsami, z małymi oczami, z bladymi ustami lub ustami o nieregularnym kształcie
- Dla kobiet, które mają mało czasu na makijaż
- Dla osób po wypadkach lub chemioterapii
- Dla osób o asymetrycznych twarzach
- Dla wszystkich, którzy nie malują się na co dzień, a mimo to chcieliby wyglądać piękniej
- Infekcje wirusowe i bakteryjne, np. aktywna opryszczka
- Ciąża i okres karmienia piersią
- Zewnętrzne i wewnętrzne stosowanie leków sterydowych – należy odczekać od 6 do 12 miesięcy przed wykonaniem zabiegu
- Łuszczyca
- Aktywna choroba nowotworowa
- Cukrzyca