Peeling chemiczny zalecany jest w przypadku wystąpienia pierwszych oznak starzenia się skóry, takich jak utrata jędrności czy zmarszczki, ale także przy problemach skórnych, jak łojotok czy przesuszenie naskórka. Jest to także doskonała metoda wspomagania terapii trądziku, leczenia przebarwień i innych skórnych defektów.
PEELING
CHEMICZNY
Peeling chemiczny zalecany jest w przypadku wystąpienia pierwszych oznak starzenia się skóry, takich jak utrata jędrności czy zmarszczki, ale także przy problemach skórnych, jak łojotok czy przesuszenie naskórka. Jest to także doskonała metoda wspomagania terapii trądziku, leczenia przebarwień i innych skórnych defektów.
O ZABIEGU
Peeling chemiczny to alternatywa dla osób, które nie chcą zdecydować się na bardziej inwazyjny zabieg z medycyny estetycznej, a które cenią sobie tradycyjne rozwiązania kosmetologiczne. Jest to zabieg, który można dość często powtarzać, charakteryzuje go zaś niska inwazyjność i szybkość przeprowadzania procedury. Efekty zabiegu są bardzo widoczne i szybko dostrzegalne.
Peeling chemiczny głęboko oczyszcza i złuszcza skórę, dzięki czemu naskórek jest wygładzony i miękki, a cera zyskuje na jędrności. Zastosowanie kwasów pomaga w usunięciu przebarwień, likwidowaniu blizn i leczeniu trądziku. Doskonałe efekty przynosi cała seria zabiegów.
Obszary zabiegowe:
- twarz
- szyja
- dekolt
ZALETY
ZABIEGU
- Natychmiastowe efekty: skóra ma zdrowszy wygląd, jest rozświetlona, nawilżona i napięta
- Jest szybki i prosty
- Może być wykonywany (po dobraniu odpowiedniego peelingu) w dowolnej porze roku, na wszystkich rodzajach skóry i na dowolnej partii ciała
- Nieinwazyjna metoda radzenia sobie z problemami skórnymi, alternatywa dla bardziej skomplikowanych zabiegów z medycyny estetyczne
KLUCZOWE
INFORMACJE
Kto wykonuje zabieg?
Zabieg jest wykonywany przez kosmetologa .
Czy zabieg jest bolesny?
Peeling chemiczny jest zabiegiem bezbolesnym, choć w końcowej fazie pacjent może odczuwać delikatne pieczenie i mieć uczucie ściągania skóry.
Czas zabiegu
Zabieg trwa kilkanaście minut.
Czas rekonwalescencji
Po zabiegu może pojawić się delikatne zaczerwienienie skóry, które znika po 40-60 minutach. Nie należy opalać się przez 4 tygodnie po zabiegu. Wskazane jest stosownie kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym oraz intensywne nawilżanie skóry. Nie można stosować kremów z AHA przez ok. 14 dni, ani nie zdrapywać łuszczącego naskórka.
Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?
Efekt jest natychmiastowy – skora jest rozświetlona i nawilżona. Podczas konsultacji ustalone zostają szczegóły dalszego postępowania. Optymalny cykl zabiegowy to 4-6 zabiegów w odstępach 10-14 dni.
ZASADA
DZIAŁANIA
Przyśpieszenie odnowy komórkowej
Peeling chemiczny to zabieg powodujący celowe chemiczne uszkadzanie naskórka, które w zależności od preparatu, prowadzi do złuszczania na różnych poziomach skóry. Podstawa skuteczności jest odpowiednio dobrany przez kosmetologa preparat z indywidualnie dopasowanym do skóry stężeniem czynnej substancji, od której zależy głębokość działania peelingu. Taki optymalny zastosowany peeling chemiczny poprawia wygląd skóry, prowadzi do regeneracji skóry starzejącej się, zwiększa jędrność skóry i spłyca zmarszczki. Peeling doskonale stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, co zapobiega wiotczeniu i utracie elastyczności skóry.
FAQ
NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA
Nie stosować kremów z retinolem na wieczór przed zabiegiem. Jeśli zastosujesz taki krem, poinformuj o tym swojego lekarza przed wykonaniem peelingu.
- Blizny
- Trądzik różowaty i trądzik zwyczajny
- Przebarwienia i piegi
- Drobne zmarszczki
- Wiotka skóra
- Cienie pod oczami
- Alergia na którykolwiek ze składników,
- Przerwana ciągłość naskórka,
- Świeża opryszczka,
- Świeża opalenizna,
- Ciąża i okres karmienia piersią