Mezoterapia igłowa to jedna z najskuteczniejszych metod odmładzania skóry twarzy, szyi czy dekoltu, leczenia cellulitu, przebarwień, a nawet łysienia.
MEZOTERAPIA
IGŁOWA
Mezoterapia igłowa to jedna z najskuteczniejszych metod odmładzania skóry twarzy, szyi czy dekoltu, leczenia cellulitu, przebarwień, a nawet łysienia.
O ZABIEGU
Polega na ostrzykiwaniu skóry za pomoc mikroigieł i wprowadzaniu do niej odżywczych substancji czynnych, które stymulują procesy regeneracji, pobudzają fibroblasty do syntezy nowego kolagenu, przez co odmładzają skórę. Dzięki takiej technice wprowadzamy substancje omijając barierę naskórkową, przez którą nie przenika większość kosmetyków.
Podawane w skórę preparaty są mieszankami substancji dostosowanych do konkretnego problemu klinicznego. Najczęściej stosujemy mieszaninę witamin, aminokwasów, krzemionki organicznej, mikroelementów, kwasu hialuronowego, wyciągów roślinnych. Kwas hialuronowy wypełnia przestrzeń między włóknami kolagenowymi i ściąga wodę, dzięki temu skóra jest optymalnie nawilżona. Dzięki lepszemu unaczynieniu skóra jest lepiej natleniona, jaśniejsza, zdrowsza.
Sam proces nakłuwania wpływa korzystnie na przebudowę skóry, a odpowiednio dobrane koktajle pozwalają uzyskać świetne efekty w dość krótkim czasie.
Mezoterapia igłowa przeznaczona jest dla osób w różnym wieku, z różnymi problemami, niezależnie od rodzaju cery. Zabieg nadaje się nawet dla skóry wyjątkowo wrażliwej.
W Molas Clinic oferujemy bogatą ofertę najwyższej jakości mezoterapii wielu topowych marek. Po konsultacji medycyny estetycznej, lekarz dopiera odpowiedni do skóry preparat.
Obszary zabiegowe:
- twarz (głównie okolice oczu)
- szyja
- dekolt
- skóra głowy
- grzbiet dłoni
- ramiona
- uda, brzuch (likwidacja rozstępów i wiotkiej skóry)
- kolana
ZALETY
ZABIEGU
Doskonałe, szybkie efekty
Niechirurgiczna, mało inwazyjna metoda
Bezpieczny i bezbolesny zabieg
Długotrwałe efekty
Brak okresu rekonwalescencji i szczególnych zaleceń pozabiegowych
KLUCZOWE
INFORMACJE
Kto wykonuje zabieg
Zabieg wykonuje wyłącznie lekarz – specjalista medycyny estetycznej.
Czy zabieg jest bolesny
Zabieg jest mało bolesny, stosuje sie znieczulenie w postaci kremu znieczulającego.
Czas zabiegu
W zależności od obszaru, gdzie przeprowadzana jest mezoterapia i wielkości problemu, zabieg trwa od kilku do kilkudziesięciu minut. Najczęściej jest to seria 4 zabiegów wykonanych w odstępach czasowych – co 7,14 lub 28 dni. O ilości zabiegów decyduje lekarz.
Czas rekonwalescencji
Pacjent może natychmiast wrócić do codziennych zajęć.
Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt
fekty widoczne są już po pierwszej sesji, jednak w celu osiągnięcia spektakularnych rezultatów zaleca się przeprowadzenie całej serii zabiegów. O ich ilości każdorazowo decyduje lekarz.
ZASADA
DZIAŁANIA
Kwas hialuronowy, witaminy i minerały, które odżywiają cerę lub skórę głowy
Do mezoterapii twarzy wykorzystuje się najczęściej koktajle oparte na bazie stabilizowanego kwasu hialuronowego pochodzenia nie zwierzęcego z domieszką witamin, mikroelementów, kwasów nukleinowych i aminokwasów, czyli tego wszystkiego, czego potrzebuje nasza skora, by być piękna i młoda.
Do mezoterapii ciała np. w zabiegach w walce a cellulitem i nadmiarem tkanki tłuszczowej stosuje się koktajle zawierające kofeinę, L-karnitynę, wyciąg z karczochów, wąkroty azjatyckiej, nostrzyka, krzem organiczny. Mezoterapie te stanowią doskonałe uzupełnienie innych zabiegów wyszczuplających.
Działanie mezoterapii – rewitalizacja skóry i odżywione włosy
Po serii zabiegów mezoterapii (4-6 co ok 3 tyg.) stan poddanej zabiegom skóry znacznie się poprawia, drobne zmarszczki znikają całkowicie, głębsze ulegają spłyceniu. Widoczna jest także poprawa napięcia i jędrności skóry.
W przypadku łysienia proces ten zostaje zatrzymany, a u ok. 20% pacjentów terapia powoduje odrastanie włosów.
Skuteczność w walce z cellulitem polega na ujędrnieniu skory i całkowitym usunięciem lub znacznym zredukowaniem efektu skórki pomarańczowej.
Mezoterapia przeciw wypadaniu włosów polega na wstrzykiwaniu bezpośrednio do skóry owłosionej głowy mieszanki złożonej z preparatów pobudzających wzrost włosów i zapobiegającymi ich wypadaniu (dexapantenol, minoxydyl, krzemionka organiczna, witaminy, oligoelementy) za pomocą strzykawki z bardzo cienką igłą. U osób wrażliwych na ból stosuje się znieczulenie miejscowe przed zabiegiem lub można tez dodać do zastrzyku preparat znieczulający. Schemat zabiegu wymaga indywidualnego zaplanowania. Zależnie od przyczyny wypadania włosów, na ogół obejmuje 6-8 zabiegów co 1-2 tygodnie, potem co 4 tygodnie.
FAQ
NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA
Nie zaleca się stosowania leków rozrzedzających krew ( Aspiryna, Polopiryna, Acard)
- skóra wiotka,
- skóra mało elastyczna,
- skóra przesuszona,
- występowanie drobnych zmarszczek,
- przebarwienia,
- sińce pod oczami,
- blizny potrądzikowe,
- wypadanie włosów,
- zła kondycja skóry,
- rozstępy,
- cellulit
- ciąża, laktacja,
- alergia na którykolwiek składnik preparatu,
- cukrzyca
- opryszczka i inne infekcje lub stany zapalne skóry,
- przyjmowanie niektórych leków.