Project Description

Bliznowce

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Bliznowce

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Bliznowce

Bliznowce to nadmiernie zrośnięte blizny (tkanki włókniste), które powstają w miejscu uszkodzenia skóry, np. w wyniku rozległego oparzenia, skaleczenia, trądziku czy cięcia operacyjnego. Z bliznowcami (keloidami) możemy mieć jednak również do czynienia przy niewielkich zadrapaniach, ukąszeniach owada lub po wykonanym zastrzyku. Pojawienie się bliznowca jest efektem nieprawidłowego przebiegu procesu gojenia się rany, podczas którego dochodzi do wytwarzania zbyt dużych ilości kolagenu. Skłonność do tworzenia się bliznowców jest cechą indywidualną i dziedziczną.

Bliznowce mogą powstawać w każdym miejscu na naszej skórze, jednak najczęściej pojawiają się na ramionach, klatce piersiowej oraz górnej części pleców. Typowy keloid przypomina wyglądem większą bliznę o różowym zabarwieniu i gładkiej powierzchni. Bliznowiec po operacji, oparzeniu, skaleczeniu czy ukąszeniu wystaje wyraźnie ponad powierzchnię skóry i stanowi bardzo trudny do ukrycia problem kosmetyczny. Często wywołuje ból i swędzenie, a także jest wrażliwy na dotyk. Brak podjęcia odpowiedniego leczenia może sprawić, że bliznowiec będzie się powiększał, przyjmując formę nieestetycznej narośli na skórze.

Każdy przypadek bliznowca na skórze wymaga konsultacji lekarskiej – tylko w ten sposób możliwe jest zmniejszenie rozmiaru keloidu i całkowite usunięcie go w przyszłości. W okresie tworzenia się bliznowca stosuje się zazwyczaj leczenie miejscowe przy użyciu specjalnych maści. W zaawansowanym stadium rozwoju bliznowców przeprowadza się zabieg ostrzykiwania zmian lekiem z grupy steroidów, co pozwala zmiękczyć bliznę i zmniejszyć ją do pożądanego rozmiaru.

Zadowalające efekty w usuwaniu bliznowców przynoszą nowoczesne metody z zakresu medycyny estetycznej stosowane w naszej Klinice takie jak Laser Frakcyjny CO2 Fraxis czy Icoon Laser.

Obszary zabiegowe
  • każde miejsce na naszej skórze

rodzaj zabiegu cena
Laser Frakcyjny CO2 FRAXIS, Korekcja blizn wycena indywidualna
Icoon Laser pojedyncza blizna do 4 cm, 1 zabieg 250 zł
Icoon Laser pojedyncza blizna do 4 cm, 3 zabiegi 600 zł
Icoon Laser pojedyncza blizna do 10 cm, 1 zabieg 500 zł
Icoon Laser pojedyncza blizna do 10 cm, 3 zabiegi 1200 zł
Icoon Laser blizny potrądzikowe , twarz, 1 zabieg 950 zł
Icoon Laser blizny potrądzikowe , twarz, 3 zabiegi 2250 zł
Karboksyterapia – blizny od 80 zł
Zalety zabiegu
Kluczowe informacje
Zasada działania

Wskazania

  • blizny różnego pochodzenia, np.: bliznami pourazowymi w różnych stadiach, bliznami po przebytych chorobach czy potrądzikowymi.

Przeciwwskazania

  • ciąża
  • alergia
  • cukrzyca (niewyrównana)
  • stany zapalne skóry
  • opryszczka
  • terapia lekami obniżającymi krzepliwość skóry
  • choroba nowotworowa.
Jak się przygotować ?
  • Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta.

Daj czas swojemu ciału. Pozwól nam się Tobą zająć.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami.

ZAREZERWUJ WIZYTĘ