Project Description

Brodawki zwykłe czyli kurzajki

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Brodawki zwykłe czyli kurzajki

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Brodawki zwykłe, czyli kurzajki

Brodawki wirusowe są najbardziej znaną infekcją wirusową, wywołaną przez rozpowszechniony w środowisku wirus brodawczaka ludzkiego – HPV. To wirus przenoszony zazwyczaj poprzez kontakt bezpośredni (dotyk) z chorym lub nosicielem. W wielu przypadkach mamy też do czynienia z samozakażeniem poprzez uszkodzenie znajdującej się już na skórze brodawki.

Dotychczas wyróżniono ponad 100 odmian brodawek wirusowych, z czego najpopularniejsze to brodawki zwykłe, powstające najczęściej na dłoniach i stopach (kurzajki). Z brodawkami wirusowymi możemy mieć jednak do czynienia nie tylko na skórze, lecz także błonach śluzowych i narządach płciowych. Wśród brodawek wirusowych znajdują się również brodawki płaskie, które są zlokalizowane na twarzy, a także brodawki podpaznokciowe, które powstają wokół paznokcia lub pod nim.
Brodawki wirusowe to najczęściej zmiany o grudkowatej, nierównej i zrogowaciałej powierzchni, które mogą występować pojedynczo lub w grupie, zlewając się ze sobą. Wykwit pierwotny stanowi szorstka grudka o średnicy kilku lub kilkunastu milimetrów oraz zabarwieniu zbliżonym do naturalnego koloru skóry (czasem biało-żółtym). Brak podjęcia odpowiedniego leczenia może sprawić, że brodawki wirusowe będą się powiększać i wyraźnie wystawać ponad powierzchnię skóry. Zazwyczaj kurzajki zlokalizowane są na dłoniach i stopach, wałach okołopaznokciowych i pod płytką paznokciową. Jeśli pojawiają się nowe wykwity, są one zazwyczaj zlokalizowane wokół największej brodawki pierwotnej.
Najpopularniejszym sposobem leczenia brodawek wirusowych jest krioterapia, czyli zamrażanie kurzajek ciekłym azotem. Usuwanie może także odbywać się poprzez stopniowe złuszczanie martwych komórek naskórka, jednak nie jest metoda odpowiednia do usuwania brodawek zlokalizowanych na twarzy lub w okolicach intymnych, gdyż może zniszczyć tkankę skórną. Brodawki wirusowe, których nie jesteśmy w stanie usunąć przy pomocy tradycyjnych sposobów, możemy skutecznie wyeliminować dzięki leczeniu laserowemu lub zabiegom elektrokoagulacji.

Obszary zabiegowe
  • twarz

  • ciało

rodzaj zabiegu cena
Laser CO2 od 200 zł
Krioterapia – ciekły azot od 150 zł
Chirurgiczne usuwanie brodawek 350 – 450 zł
Zalety zabiegu
Kluczowe informacje
Zasada działania

Wskazania

  • brodawki
  • kurzajki
  • włókniaki

Przeciwskazania

  • skłonność do bliznowców
  • niska krzepliwość krwi
Jak się przygotować ?
  • Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta.

Daj czas swojemu ciału. Pozwól nam się Tobą zająć.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami.

ZAREZERWUJ WIZYTĘ