Project Description

Diagnostyka znamion

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Diagnostyka znamion

ZAREZERWUJ WIZYTĘ

Diagnostyka znamion

Skóra chroni nasz organizm przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, powinniśmy więc dbać o jej kondycję.

Diagnostyka znamion barwnikowych – dermatoskopia –  powinna być wykonywana profilaktycznie u osób posiadających znamiona skórne.

Jest to nieinwazyjna metoda oceny znamion barwnikowych, która pozwala na wykrycie znamion atypowych i wczesnych postaci czerniaka.

Znamiona barwnikowe skóry to płaskie bądź wypukłe zmiany w obrębie skóry. Mogą być wrodzone lub powstawać w ciągu życia -obecne na skórze każdego człowieka w postaci piegów, plamek, kropek, brodawek powinny być okresowo kontrolowane, ponieważ mogą przerodzić się w zmiany  nowotworowe. Wyróżniamy różne rodzaje znamion między innymi:

znamiona barwnikowe płaskie – nie dają żadnych dolegliwości i nie są wyczuwalne, zwiększają się wraz ze wzrostem ciała. Niektóre z nich tzw. atypowe, posiadają cechy niepokojące i mogą przekształcić się w czerniaka,

plamy soczewicowate, czy znamiona błękitne.

Najczęściej występują proste znamiona skórne – mają kolor zbliżony do barwy skóry, jasnobrunatny aż do bardzo ciemnego. Znamiona te mogą być gładkie, wypukłe, brodawkowate, guzowate i porośnięte włosami. Nigdy nie przekształcają się w zmiany nowotworowe.

Wszystkie znamiona  należy chronić przed uszkodzeniem mechanicznym i promieniowaniem UV. Należy je też regularnie kontrolować, aby jeśli nawet znamię przerodzi się w formę złośliwą wykryć to szybko i poprawić rokowanie.

Dermatoskopia polega na ocenie w powiększeniu skóry i zmian w jej obrębie. Dzięki specjalnej technice badania można dokładnie  ocenić rodzaj zmiany i ewentualnie zakwalifikować do wycięcia .

Obszary zabiegowe
  • twarz

  • całe ciało

rodzaj zabiegu cena
Dermatoskopia znamion od 350 zł
Jak się przygotować?
  • Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta.

Daj czas swojemu ciału. Pozwól nam się Tobą zająć.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami.

ZAREZERWUJ WIZYTĘ