Project Description
Wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy to tak zwane modelowanie twarzy bez użycia skalpela.
Wraz z upływem lat dochodzi do tzw. lipoartrofii skóry, czyli zaniku tkanki tłuszczowej oraz tkanki podskórnej na twarzy. Widoczny ubytek tkanki prowadzi do zmniejszenia się objętości m.in policzków, skroni, żuchwy, brody czy ust. Brak elastyczności sprawia, że np. policzki zaczynają obniżać się w wyniku czego tworzą się fałdy, bruzdy, opadają kąciki ust. W wyniku utraty objętości oraz grawitacji twarz nabiera smutnego wyrazu. W naszej klinice oferujemy przywrócenie naturalnej równowagi wolumetrycznej przy użyciu np. kwasu hialuronowego.
Tzw. lifting wolumetryczny wykonany przy użyciu kwasu hialuronowego ma na celu uzupełnienie powstałych braków w obrębie twarzy. Zabieg przeznaczony jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn w różnym wieku. Kobiety mogą skorzystać z zabiegu np. poprawiając niedoskonałości twarzy (zlikwidować zagłębienia pod oczami, uwydatnić kości policzkowe czy podnieść kąciki ust). U mężczyzn np. po dużym wahaniu wagi, twarz niejednokrotnie traci na objętości, elastyczności. W tym przypadku możemy zaproponować rewitalizację jak i uzupełnienie utraconej wolumetrii. Efektem terapii wolumetrycznej będzie przywrócenie odpowiednich proporcji twarzy, odświeżenie oraz odmłodzenie.
Wolumetria wykorzystuje specjalną odmianę usieciowanego kwasu hialuronowego, gęstszą od typowych wypełniaczy i wstrzykiwaną w głębokie warstwy skóry. Stosowane preparaty są bezpieczne dla zdrowia, kwas hialuronowy jest bowiem substancją naturalnie występującą w skórze.
Obszary zabiegowe
policzki
bruzdy nosowo-wargowe
kontur oczu i „dolina łez”
podbródek
żuchwa
usta
szyja
dekolt
dłonie
Zalety zabiegu
Kluczowe informacje
Zasada działania
Wskazania
- uwydatnienie kości policzkowych
- unoszenie opadających policzków tzw. „chomików”
- wypełnienie „doliny łez”
- zapadnięte skronie
- płaskie rysy twarzy w okolicach kości jarzmowych
- wyrównanie ubytków objętości twarzy
Przeciwskazania
- ciąża, okres karmienia piersią
- choroby autoimmunologiczne
- alergia na kwas hialuronowy
- nierównana cukrzyca
- tendencje do powstawania bliznowców
- zapalenie lub zakażenie skóry
- bielactwo i łuszczyca
- choroba nowotworowa
Jak się przygotować?
Stosowanie wypełniacza zasadniczo nie wymaga szczególnego przygotowania pacjenta przed zabiegiem, jednak wskazane jest odstąpienie od zażywania aspiryny i niesteroidowych leków przeciwzapalnych na kilka dni przed planowaną procedurą- pomoże to uniknąć zasinień po zabiegu.
Daj czas swojemu ciału. Pozwól nam się Tobą zająć.
Zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami.